Ministr kultury si v Českém Krumlově prohlédl známé Otáčivé hlediště

11.08.2018 17:20|ministerstvo

Antonín Staněk dnes navštívil s generální ředitelkou Národního památkového ústavu Naděždou Goryczkovou Český Krumlov, který patří mezi lokality zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví.

 

Společně si prohlédli prostory Státního hradu a zámku Český Krumlov, Otáčivé hlediště a mimořádně hodnotnou kulturní krajinu, kterou tvoří soubor zámeckých zahrad a pozemků, Kvítkův Dvůr. Tato zemědělská usedlost je historicky, majetkově, funkčně i personálně spojena se zámkem Český Krumlov od 16. století až do roku 1932, tedy téměř 400 let.

„Jako ministr kultury jsem převzal  řadu úkolů, kterým bych se rád ve svém funkčním období na ministerstvu věnoval. Jedním z témat je i stále diskutovaná situace kolem Otáčivého hlediště v Českém Krumlově, které letos slaví 60 let od uvedení prvního představení. Osobně jsem si ho dnes prohlédl a hovořil s památkáři. Mám v plánu se také setkat například s regionálními politiky, s Českým národním výborem ICOMOS, zástupci UNESCO a především také s veřejností, protože si myslím, že je potřeba o této věci diskutovat, najít rozvážný postup a nečinit žádná unáhlená rozhodnutí a velká gesta“.

Antonín StaněkNa závěr dnešní pracovní návštěvy Českého Krumlova se ministr Staněk zúčastní slavnostního zakončení 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.