Ministr kultury si připomene památku kardinála Vlka

16.05.2017 11:09|avíza

Daniel Herman se ve středu 17. května od 18 hodin zúčastní koncertu v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně, který se odehraje na počest nedávno zesnulého kardinála a bývalého pražského arcibiskupa Miloslava Vlka.

 

Někdejší primas český by právě 17. května oslavil 85. narozeniny.  Sdružení Cesta 121 proto na jeho památku uspořádalo koncert, na který dorazí řada veřejně známých osobností.

Jsem rád, že mám možnost  takto krásným způsobem vzpomenout pana kardinála a alespoň symbolicky popřát člověku, který v mém srdci -  a věřím, že nejen v mém - zůstane napořád.“ 

Daniel Herman

Cesta 121 je charitativní spolek, jenž pečuje o staré, osamocené a nemocné kněží. Zajišťuje jim zdravotní pomůcky, podporu psychoterapeuta či materiální pomoc. Spolek funguje 8 let, posledních osm měsíců ho vede Antonín Randa.

Na koncertě zazní skladba Jana Zástěry Korunovace českých králů, oratorium pro sbor, sólisty a orchestr na slova Korunovačního řádu českých králů dle Karla IV.

Účinkují Hudba Hradní stráže a Policie ČR, Miroslava Časarová a Bronislava Smržová - soprán, Václav Cikánek -tenor, František Zahradníček – bas a Kühnův smíšený sbor.

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.