Ministr kultury se zúčastní festivalu světla

10.10.2017 14:15|ministerstvo

Ve čtvrtek 12. 10. v 19 hodin se Daniel Herman na pražském náměstí Míru zúčastní slavnostního zahájení festivalu Signal, který finančně podpořilo  také Ministerstvo kultury.

 

Praha se na čtyři večery ocitne v záblescích světel dvou desítek uměleckých instalací. Ty budou zcela poprvé rozmístěny na dvou oficiálních festivalových trasách: trase Centrum a trase Vinohrady. Festival tak v sobě jedinečným  způsobem spojí vizuálně atraktivní díla s náročnými instalacemi mezinárodní kvality. Díky podpoře nových uměleckých děl je SIGNAL festival respektovanou platformou i v mezinárodním měřítku a vyhledávaným místem pro seznámení se s nejnovějšími projekty v tomto rychle se rozvíjejícím umělecko-technickém kulturním oboru.

„Jsem velmi rád, že mohu být u zahájení  již 5. ročníku tohoto úspěšného a nesmírně kreativního festivalu světel.  Líbí se mi spojování historických budov s vizuálním uměním,  klasického s moderním, protože  to přináší úplně nový pohled na věci a památky. Návštěvníci tak mají šanci vidět pražské památky a zákoutí z úplně  jiného úhlu.  Jsem přesvědčen, že máme kvalitní tvůrce, mladé umělce a studenty, které je  třeba  podporovat a umožnovat častější prezentaci jejich umu na veřejnosti.“

Daniel Herman

Nejočekávanějším dílem nové sekce SIGNAL Calling  bude světelná instalace HEARDT autorů Anny Feyrerové, Báry Anny Stejskalové, Richarda Dobřichovského a Tomáše Bukáčka. Toto trojrozměrné světélkující srdce reagující barvami na hudbu hranou z připojeného klavíru mělo svou světovou premiéru na konci srpna na proslulém americkém festivalu Burning Man

Více zde: https://www.signalfestival.com/

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.