Ministr kultury se sejde hejtmanem Olomouckého kraje nad tématem SEFO

26.03.2019 13:43|ministerstvo
V dnešních odpoledních hodinách se na půdě poslanecké sněmovny sejde ministr kultury Antonín Staněk s panem hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem kvůli aktuální situaci kolem projektu SEFO: výstavby  nového muzea v Olomouci. 

Pan ministr velmi uvítal, že hejtman Oklešťěk vyslyšel jeho argumenty a iniciativně se ujal role mediátora ve věci budoucnosti projektu a následně přijal jeho pozvaní k dnešní schůzce. 

Cílem schůzky má být kromě jiného zklidnění vyhrocené situace a reakcí vedení MUO a nalezení konstruktivního dialogu, namísto utočení skrze média a sociální sítě. 

"Věřím, že se mi podaří přesvědčit pana Hejtmana o tom, ze přestřelka, kterou rozpoutalo minuly týden MUO proti mé osobě, je opravdu jen nepochopením situace a toho, o co usiluji. Je velká škoda, ze kauza začala žít svým vlastním mediálním životem a jak už to bývá, je složena z mýtů, nepravd a dezinformací, snažících se vytvořit klamný obraz ministra jako "bořitele". Přičemž opak je pravdou. Udělám proto ze své funkce maximum, aby nové muzeum v Olomouci vzniklo, ale podle regulí a pravidel, které budou vzájemně respektovány a dodržovány. Pokud kdokoliv takovou diskuzi neakceptuje, tak pro mě není partnerem": komentuje účel dnešní schůzky ministr kultury Antonín Staněk.

Detaily a fotografie ze schůzky dodáme během odpoledne ihned po skončení jednání.

 

Martha Häckl, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.