Ministr kultury přivezl do Číny Lichožrouty

25.04.2019 15:45|ministerstvo

Ministr kultury Antonín Staněk přivezl svému čínskému protějšku neobvyklý dárek. V České republice tolik populární Lichožrouty si zamilovalo publikum i v daleké Číně, a právě tuto knihu ministr Staněk věnoval čínskému ministru kultury.

 

„Překlad do čínského jazyka iniciovala sama čínská překladatelka, a to poté, co zde velký ohlas vzbudilo filmové zpracování Lichožroutů. Je pravděpodobné, že díky velké popularitě se Lichožrouti dostanou i do čínských škol,“ řekl ministr Staněk.

Po velkém úspěchu na nedávném veletrhu v Lipsku slaví česká literatura úspěch v další zemi. Čínští čtenáři objevují české autory a knihy a mají o ně velký zájem.

„Velký zájem má čínská strana také o uspořádání výstav sbírek našich muzeí, například o umělecká díla nebo exponáty Umělecko-průmyslového muzea. S čínským ministrem kultury jsme podepsali dohodu o kulturní spolupráci na rok 2020, kterou můžeme považovat za základ řady dalších kulturních projektů,“ dodal Antonín Staněk.

V rámci návštěvy Číny ministr kultury společně se slovenským velvyslancem slavnostně odhalí bustu M. R. Štefánika, která bude koncem roku převezena do historické budovy konzulátu v Harbinu. Budova konzulátu v Harbinu, nejsevernější čínské provincii, je historicky spojena s osudy českých legionářů. Ministerstvo kultury nabídlo zkušenosti českých památkářů pro přípravu projektu obnovy budovy

 

Martha Häckl, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.