Ministr kultury přijal velvyslance ČLR

09.09.2019 11:53|ministerstvo

Ministr kultury Lubomír Zaorálek dnes přijal v Nostickém paláci mimořádného a zplnomocněného velvyslance Čínské lidové republiky J.E. Zhang Jianmina. V průběhu setkání oba představitelé diskutovali o dosavadní spolupráci v oblasti kultury mezi oběma zeměmi.

 

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se rozhodně ohradil proti jednostrannému rušení koncertů českých souborů v Číně, o kterých média v poslední době informovala. Ministr sdělil velvyslanci, že jako zástupce čínské strany v České republice nese odpovědnost za kroky, které vážně poškozují obraz Číny u české veřejnosti. Upozornil pana velvyslance, že v posledních letech bylo vykonáno mnoho pro rozvoj česko-čínských vztahů ve všech oblastech, včetně kulturní. Obává se ale, že poslední vývoj vážně tyto vztahy poškozuje a zpochybňuje dosavadní úsilí.

Pan ministr sdělil panu velvyslanci, že je připraven se vrátit k pozitivní spolupráci obou zemí v oblasti kultury, ale pouze za podmínky, že obě strany k sobě budou přistupovat se vzájemným respektem a budou vnímat své odlišnosti. 

 

 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.