Ministr kultury navštívil Pražskou konzervatoř

02.09.2019 12:38|ministerstvo

Ministr kultury Lubomír Zaorálek dnes u příležitosti zahájení nového školního roku navštívil Pražskou konzervatoř. Setkal se zde s vedením školy a ve školním koncertním sále pozdravil studenty a jejich vyučující. Se studenty také debatoval o současné situaci v kultuře i o její roli v moderním světě.

 

„Dnes jsem se zúčastnil zahájení 208. školního roku na Pražské konzervatoři. Studentům jsem řekl, že kultura stejně jako demokracie není žádná samozřejmá věc. Obě mají šanci, jen když se o ně pečuje, když se kultivují. Musíme se neustále snažit pro ně něco dělat. A vaše chuť a nasazení rozhodne, jaká bude budoucnost. A když vidím tady dnes vaši radost z nového školního roku a z toho jak vítáte vaše profesory, tak myslím, že česká kultura má šanci,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Pražská konzervatoř patří k nejstarším školám tohoto typu v Evropě. Byla založena v roce 1808 za účelem výchovy orchestrálních hudebníků.

Šestiletá střední škola poskytuje střední a vyšší odborné vzdělání v různých uměleckých oborech.

„Pokud se o věci nestaráme, podléhají zkáze. To platí i pro kulturu. Nechceme-li, aby se rozpadaly, musíme se snažit. Nejlepší je kus nadšení, to je šance rozpad zastavit. Chci tím zdůraznit, že vaše nasazení, vaše nadšení, vaše chuť do práce budou určovat, jak bude vypadat kultura v naší zemi,“ dodal ministr Zaorálek.

 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.