Ministr kultury navštíví s premiérem a ředitelkou NPÚ Český Krumlov

23.08.2018 14:55|avíza

Antonín Staněk se v pátek 24. 8. 2018 v 15,30 hodin setká v Českém Krumlově s  premiérem Andrejem Babišem, generální ředitelkou Národního památkového ústavu Naděždou Goryczkovou a dalšími zástupci odborných institucí.

 

Hlavními tématy ke společné diskuzi budou platy a stabilizace státních zaměstnanců na odborných institucí, další rozvoj areálu Státního zámku a hradu Český Krumlov či financovaní festivalů. 

Termín:
24. 8. 2018

Program:
15,30 – 18,00 krátká prohlídka města, přetíženého turisty, prohlídka Státního zámku a hradu Český Krumlov, jednání s ředitelkou NPÚ a kastelánem o platech a stabilizaci státních zaměstnanců na odborných institucích, specifický režim na památce UNESCO s návštěvností cca 500.000 turistů ročně, další rozvoj areálu a odlehčení hlavním turistickým trasám – perspektiva statku Kvítkův Dvůr, setkání s pořadateli MHF Český Krumlov a jednání o financování festivalů obecně.

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.