Ministr kultury na pracovní návštěvě Slovenska, Polska, SRN

11.10.2018 16:50|avíza

V Bratislavě se v pátek 12. října ministr Staněk setká s ministryní kultury SR, se starostou  Městského úřadu městské části Bratislava-Staré město a zúčastní se koncertu České filharmonie (příspěvkové organizace MK), která v bratislavské Koncertní síni Slovenské filharmonie provede Symfonii č. 2 c moll „Vzkříšení“ Gustava Mahlera.

 

V neděli 14. října  navštíví ministr kultury bývalý vyhlazovací tábor Sobibor v Polsku, ve kterém bylo  v  období od května 1942 do října 1943  zavražděno na 250 000 lidí.  Ministrova cesta povede dále do Museum and Memorial in Sobibor, kde zhlédne výstavu „Saved from the Ashes“. 

V pondělí 15. října v Berlíně se Antonín Staněk zúčastní večerní diskuze  v Nadaci Friedricha Eberta ( FES) na téma Aktuální výzvy v Evropě. V úterý bude přítomen na zasedání Pracovní skupiny pro evropské záležitosti frakce SPD a s německými poslanci bude krom jiného hovořit o vztazích mezi Českem, Slovenskem a Německem.

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.