Ministr kultury na pracovní návštěvě Indie a Bhútánu

05.09.2017 16:42|avíza

Daniel Herman navštíví ve dnech 6. - 12. září 2017 Indii a Bhútánské království.

 

Na pracovní cestě ho budou doprovázet také generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková a generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš. Ministr Herman se při své návštěvě Bhútánu seznámí s restaurátorskými pracemi, na kterých se podíleli čeští odborníci. Jednání se uskuteční jak s členy královské rodiny, tak s jednotlivými členy bhútánské vlády. V Indii se ministr sejde se svým protějškem, ministrem kultury, životního prostředí, lesnictví a změny klimatu p. Maheshem Sharmou. Společně budou hovořit o možnostech prohloubení prezentace České republiky jako turistické destinace. Dalším tématem rozhovorů bude rozšíření spolupráce v oblasti památkové péče. Na univerzitě v Dillí pak Daniel Herman zahájí výstavu s názvem „Všecky krásy světa“ věnovanou Jaroslavu Seifertovi. Během vernisáže se setká s akademickou obcí a studenty.

Národní muzeum, které je příspěvkovou organizací Ministerstva kultury,  má zájem pokračovat ve spolupráci s královskou textilní akademií Bhútánu v oblasti uchování a prezentace textilu himálajské oblasti v českých sbírkách. Uvítalo by navázání spolupráce s malířskou školou National Institute for Zorig Chusum, zaměřenou především na konzervaci, restaurování a prezentaci tradičního malířství severního budhismu v českých sbírkách. Na započatou spolupráci chce navázat i NPÚ, který přichází s nabídkou výměny expertů v oblasti památkové péče, případně organizování stáží v ČR.

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.