Nastavení cookies

Ministr kultury Martin Baxa se sešel se zástupci České asociace festivalů

25.05.2022 12:08|ministerstvo

V úterý 24. května 2022 se ministr kultury Martin Baxa a další zástupci MK ČR sešli s reprezentanty ČAF - České asociace festivalů - Michalem Schmidtem (Folkové prázdniny), prezidentem ČAF a členy prezidia Yvonou Kreuzmannovou (Tanec Praha) a Markem Vrabcem (Struny podzimu).

 

Hlavním tématem jednání byl Program státní podpory festivalů, situace různých druhů festivalů v postcovidové době, ale i mezirezortní spolupráce MK ČR s MŠMT, Národní plán obnovy a vývoj státního rozpočtu v této nelehké době.

Obě strany se shodly na nutnosti hlubší analýzy, vyhodnocení kritérií, pravidel a účinnosti Programu festivalů. Diskuse bude pokračovat s Asociací hudebních festivalů a Podvýborem pro kulturu PSP již v červnu v naplánovaném termínu. Dále bylo diskutováno lepší načasování vyhodnocení grantových žádostí a zveřejnění výsledků a v neposlední řadě svolání mezirezortní pracovní skupiny s MŠMT za živé umění. Konstruktivní dialog bude nadále pokračovat.


 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.