Nastavení cookies

Ministr kultury Martin Baxa se dnes setkal s místopředsedkyní vlády a ministryní kultury a informací Srbské republiky

24.11.2022 18:30|ministerstvo

Ministr kultury Martin Baxa se v Nostickém paláci setkal s místopředsedkyní vlády a ministryní kultury a informací Srbské republiky paní Majou Gojković.

 

Během pracovního jednání hovořili o současných možnostech česko-srbské kulturní spolupráce a jejím aktuálním vývoji. „S paní ministryní jsme se hodně věnovali systémům  filmových pobídek v obou zemích a mluvili jsme i možnostech spolupráce v oblasti filmu a audiovize. Mluvili jsme i o společně připravovaných muzejních expozicích,” řekl ministr kultury Martin Baxa. 

Setkání se uskutečnilo na žádost srbské ministryně, která přijela do České republiky zahájit výstavu věnovanou vynálezci Nikolu Teslovi. Ta byla slavnostně otevřena rovněž za účasti náměstka ministra pana Ondřeje Chrásta. Tato výstava o díle Nikoly Tesly je momentálně k vidění v Praze na Výstavišti a pochází z Muzea N. Tesly v Bělehradě. Pro příští rok, na který připadá 80. výročí úmrtí tohoto slavného vynálezce, chystá ve spolupráci se srbskými institucemi výstavu Technické muzeum v Brně. Výstava se bude jmenovat Není TESLA jako Tesla. 

Paní ministryně si během své návštěvy Prahy také  prohlédla Národní muzeum a navštíví expozici Národní galerie V kroužcích dýmu: Portrét moderního umělce. 


 

Jana Malíková, tisková mluvčí MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.