Ministr kultury Ilja Šmíd se zúčastní oslav u příležitosti výročí 25 let česko-saské spolupráce

08.06.2018 12:14|avíza

V pondělí 11. června 2018 se ministr kultury Ilja Šmíd spolu s premiérem a dalšími vládními kolegy zúčastní oslav v Drážďanech k  25. výročí podepsání Společného prohlášení o spolupráci mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

 

Společné prohlášení předsedy vlády ČR a ministerského předsedy Svobodného státu Sasko podepsané v roce 1992 navázalo na Smlouvu mezi ČSFR a SRN o dobrém sousedství a vzájemné spolupráci. Dokument vytvořil politický rámec čilé česko-saské spolupráce. Na jeho základě vznikla i mezivládní pracovní skupina, která se v úterý 12. června sejde v Drážďanech již ke svému 25. zasedání.

Ministerstvo kultury pravidelně podporuje etablované kulturní aktivity, jakými jsou například Pražský divadelní festival německého jazyka, který patří mezi stěžejní projekty česko-německé spolupráce. Společným kulturním projektem jsou i Dny české a německé kultury v Drážďanech. Akce dává nové impulzy kulturní spolupráci v příhraničním regionu a trvale sbližuje obyvatele obou sousedních zemí.

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.