Ministr kultury Ilja Šmíd na zahájení veletrhu Svět knihy 2018

10.05.2018 14:20|ministerstvo

V Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze Holešovicích se dnes ministr Šmíd zúčastnil otevření 24. mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha 2018.

 

Knižní svátek potrvá do 13. května 2018. Jeho dvěma hlavními tématy jsou Komiks s přehlídkou domácích i zahraničních tvůrců a Převratné 20. století, které nabízí reflexi tohoto období v podobě diskuzí a prezentací domácích i zahraničních autorů a myslitelů. Knižní festival také každoročně  představuje ve větším rozsahu literaturu jedné vybrané země.  V letošním roce to je Izrael.  Díky Světu knihy vznikla v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Holešovicích komiksová zóna, která zahrnuje dva programové sály i specializovaný obchod. Veletrh tak připomíná pomyslných 170 let domácího komiksu. Klíčovou roli hrají dva projekty. Prvním jsou 80. narozeniny od vzniku Rychlých šípů.  Druhým tématem je ‘Převratné 20. století’, v rámci něhož jsou komiksově zpracovávány vzpomínky pamětníků v rámci projektu Paměť národa.

Hlavním hostem letošního veletrhu je Stát Izrael; přítomné proto pozdravil i izraelský velvyslanec J.E. p. Daniel Martin Meron.

Na 24. ročníku knižního veletrhu nechybí ani příspěvkové organizace Ministerstva kultury, mezi jinými Národní knihovna ČR, Národní filmový archiv, Národní muzeum, Národní divadlo, NIPOS a mnohé další.

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva kultury, resort na něj přispěl částkou 2 100 000 Kč.

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.