Nastavení cookies

Ministr kultury Baxa k opatřením v kultuře pro CNN Prima News

07.01.2022 17:45|ministerstvo

Ministr kultury bude klást důraz na zajištění toho, aby kultura mohla fungovat i nejbližší době, kdy epidemiologové předpokládají převahu mutace omikron.

 

„Riziko omikronu si uvědomuji, nicméně data, která máme ze západních zemí, neukazují na to, že by řešením měly být velké lockdowny,“  řekl Martin Baxa. V tzv. omikronové době je podle jeho názoru klíčové dbát na kontrolu opatření, která platí v současné době, tedy na očkování, prodělání nemoci a nošení respirátorů.

„Na tomto plánu chci aktivně spolupracovat spolu se zástupci kultury a ministerstva zdravotnictví tak, abychom na základě konkrétních dat řekli, odkdy a v jakém rozsahu budeme kulturu otevírat. Jsem zastáncem uvážlivého přístupu; ministr zdravotnictví nyní představil „Institut pro zvládání pandemie“, který na ni nabídne komplexní pohled, a věřím tomu, že v tomto prostředí může vzniknout realistický scénář. Za jeho vytvoření a dodržení jsem připraven na ministerstvu kultury bojovat, “ řekl ministr kultury Baxa.

 

 

 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.