Ministr kultury Antonín Staněk navštíví ArchaeoCentrum Čechy-Bavorsko

10.09.2018 12:33|avíza

Pracovní návštěva se uskuteční 11. září 2018 od 17 hod. v Historickém parku Bärnau-Tachov u příležitosti zahájení provozu nového archeologického centra ArchaeoDílny, které rozšiřuje současnou nabídku muzea.

 

Slavnostního ceremoniálu se zúčastní také bavorský ministr školství a kultury Bernd Sibler, další představitelé německé politické reprezentace a kulturní obce. Historický park funguje od r. 2010 a je největším archeologickým muzeem v přírodě v Německu. Nabízí celkem 26 staveb - archeologických rekonstrukcí, které mapují stavební techniky od 9. do 13. století a je dvojjazyčným, interaktivním muzeem, které nabízí celou řadu zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Zejména díky zájmu obyvatel příhraničních regionů se v posledních letech daří uskutečňovat řadu přeshraničních kulturních projektů - například Historický park a ArchaeoCentrum. Zřizovatelem parku je obecně prospěšný spolek Via Carolina - Goldene Straße.

V posledním roce vznikla v rámci tohoto projektu také ArchaeoDílna, pracoviště pro experimentální archeologii. Nositelům projektu se podařilo přivést ke spolupráci významné a zkušené partnery. Za českou stranu mezi ně patří Karlova univerzita, Západočeská univerzita v Plzni, Západočeské muzeum v Plzni a Muzeum Českého lesa Tachov.

 

Termín:
11. září 2018 v 17 hodin

Místo:
Historický park Bärnau-Tachov

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.