Ministr Daniel Herman dnes předal ocenění Artis Bohemiae Amicis panu Tadeuszi Paprockemu

16.11.2017 11:35|ministerstvo

Významný polský hudebník, pedagog a hudební manažer spolupracuje již 25 let na mezinárodních festivalech a dalších akcích pořádaných ČR. Trvale propaguje českou kulturu na mezinárodním poli.

 

Kromě projektu Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice, Děčín, Bad Schandau a Pirna, který je nejvýznamnějším festivalem svého druhu v Ústeckém kraji, se Tadeusz Paprocki dlouhodobě podílí na vysílání českých orchestrů, pěveckých sborů, pohybových skupin a folklorních souborů do zahraničí. Ocenění se kromě ministra kultury ČR zúčastnila paní Marzena Ewa Krajewska z Velvyslanectví Polské republiky v Praze či předseda Svazu hudebníků ČR Miloslav Zelenka.

„Rád bych Vám srdečně poděkoval jako velikému obdivovateli a příznivci  české hudby, který se významně zasloužil o její propagaci i o propagaci českých orchestrů na mezinárodním poli a recipročně má velkou zásluhu na účasti polských sborů u nás. Opomenout nemohu ani Vaši dlouholetou činnost v oblasti vzdělávání, hudebních soutěží, přehlídek a seminářů, která dává po léta impulzy mnoha jednotlivcům a souborům k jejich další profesní práci.“

Daniel Herman

Informace o ocenění Artis Bohemiae Amicis
 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.