Ministerstvo kultury rozdělilo v oblasti živého umění rekordní částky

15.03.2019 11:02|ministerstvo

Ministerstvo kultury pro rok 2019 rozdělilo v oblasti profesionálního živého umění a literatury rekordní sumu. Odborné komise vydaly do celého spektra oblastí 398 796 000 korun. 

 

Oproti roku 2018 se jedná o navýšení o téměř 45 milionů Kč. Ministr kultury Antonín Staněk počítá s tím, že v rozpočtu pro rok 2020 bude pro živou kulturu žádat další prostředky. 

„Jestliže rozpočet pro rok 2019 byl proinvestiční, chci garantovat, že moje vyjednávání o rozpočtu na rok 2020 bude zaměřeno na živou kulturu. Pro rok 2020 budou peníze do živé kultury prioritou,“ řekl v minulých dnech ministr kultury Antonín Staněk. 

Peníze jsou určeny přímo realizátorům festivalů, koncertů, výstav, vydavatelům kritických tiskovin, jsou určeny na překlady české literatury do zahraničí a podobně, a to organizátorům napříč celou Česku republikou.

Ministerstvo kultury podpořilo například Festival Smetanova Litomyšl, Jihlavský festival dokumentárních filmů, Pardubické hudební jaro – mezinárodní festival, Časopis Harmonie, Zelenka Conference Prague 2019, Palm off Fest2019 -  mezinárodní divadelní festival, Ostravar – divadelní festival Národního divadla Moravskoslezského, Divadelní společnost Petra Bezruče s projektem O čem sní Hedda Gablerová, Celoroční činnost nezávislého hudebního souboru: Divadlo Buchty a Loutky, Celoroční činnost nezávislého hudebního souboru: Divadlo Vosto5, Mladí ladí jazz, Nerudný fest, Polička fest a další projekty. 

Martha Häckl, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.