Loutkový Advent plný zážitků

22.11.2017 12:27|příspěvkové organizace

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo v rámci letošního Adventu pro své návštěvníky hned několik akcí, které přispějí k navození vánoční atmosféry. Vedle netradiční mikulášské nadílky, která loni nadchla děti i dospělé, to bude třeba rozsvěcení vánočního anděla nebo večírek pro seniory spojený s ochutnávkou cukroví.

 

Muzejní advent zahájí v neděli 3. prosince od 18 hodin akce spojená s rozsvícením vánočního anděla, který bude, stejně jako v loňském roce, až do Tří králů shlížet z arkád Mydlářovského domu a bdít nad všemi lidmi dobré vůle. Program v muzeu, kam bude tento večer vstup zdarma,  přímo naváže na tradiční slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na chrudimském Resselově náměstí.

Stejně jako v loňském roce bude 5. prosinec patřit v Muzeu loutkářských kultur oslavě svátku svatého Mikuláše. I letos jsme pro děti a jejich rodiče přichystali možnost setkání s Mikulášem spojené s nadílkou u nás ve speciální „nebeské komnatě“. Po celou dobu od 15 do 21 hodin bude také v muzeu i na muzejních terasách probíhat program, který vyvrcholí v 19 hodin čertovským koncertem kapely Drum for Fun.

Ve čtvrtek 14. prosince od 14 hodin je (nejen) pro dříve narozené připravena, ve spolupráci se spolkem Hurá na výlet!, akce s hudbou a ochutnávkou vánočního cukroví. Kdo přinese k ochutnání svoje výrobky, bude odměněn rodinnou vstupenkou do muzea. V neděli 17. prosince se pak v muzeu bude hrát tradiční loutkové pohádkové představení na vánoční téma. S pohádkovou stínohrou „O Ježíškovi“ vystoupí loutkářka Jarka Holasová.

Pro zpříjemnění adventní návštěvy MLK se po celý prosinec bude podávat kašpárkův vánoční punč. K tomu se můžete od 25. listopadu potěšit malou výstavou rodinných loutkových divadel, které MLK zapůjčilo do Zahradnictví Mikan na jejich tradiční akci nazvanou Pohádkové Vánoce. Těšíme se, že si v předvánočním shonu najdete čas na malé zastavení a zklidnění ve společnosti loutek.

 

 

Kontakt: 
Břetislav Oliva
PR pracovník
T: 777 285 990
E: bretislav.oliva@puppets.cz

 

Olga Havlíková 
programová pracovnice
T: 734 203 261
E: olga.havlikova@puppets.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
Tisková mluvčí
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.