Locarno objevuje nové talenty. Soutěžit bude i podpořený Oroslan

17.07.2019 14:33|příspěvkové organizace

Na Mezinárodním filmovém festivalu ve švýcarském Locarnu se v soutěžní sekci ve světové premiéře představí slovinsko-český koprodukční film Oroslan. Snímek podpořil Státní fond kinematografie ve výzvě pro minoritní koprodukce částkou 800 tisíc korun. Již 72. ročník festivalu proběhne od 7. do 17. srpna 2019.

 

Celovečerní debut slovinského režiséra Matjaže Ivanišina se odehrává na venkově. Hlavní postava filmu se vrací do rodné vesnice poté, co se dozví o smrti bratra. Při debatách s vesničany se pomalu stírá hranice mezi realitou a fantazií, světem živých a mrtvých. Činy se mění ve slova a slova v příběhy. Ve snaze vyrovnat se se smutkem vesničané prostřednictvím svých příběhů přetváří Oroslanův život a odkaz.

Film byl zařazen do soutěžní sekce Concorso Cineasti del presente, která je určená pro první nebo druhé celovečerní filmy, uváděné ve světové či mezinárodní premiéře. Českým producentem filmu je Jordi Niubo ze spolecnosti i/o post. Projekt byl poprvé prezentován na akci Státního fondu kinematografie Czech Film Springboard na festivalu Finále Plzeň 2016.

Mezinárodní filmový festival v Locarnu, založený v roce 1946, je jedním z nejstarších festivalů na světě a je považován za jednu z nejvýznamnějších platforem pro představení mladých talentů a neotřelých a moderních uměleckých filmů. 

Oroslan
Sekce: Concorso Cineasti del presente
Režie: Matjaž Ivanišin
Slovinsko, Česká republika, 2019, 72 min, producent Jordi Niubó (i/o post) 
Podpora SFKMG: 800 tisíc Kč (výroba minoritní koprodukce)

 

Kontakt:
Jiří Vaněk
Communications Coordinator
STÁTNÍ FOND KINEMATOGRAFIE
CZECH FILM FUND
E: jiri.vanek@fondkinematografie.cz
M: +420 777 501 624
W: www.fondkinematografie.cz

 

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.