Lidický okruh 2018 – spanilá jízda veteránů

06.09.2018 14:30|příspěvkové organizace

5. ročník Lidického okruhu pořádá Památník Lidice ve spolupráci s obcí Lidice 8. 9. 2018 od 10.00 a navazuje tak na stejnojmenné a velice oblíbené automobilové a motocyklové závody pořádané mezi léty 1950 a 1958.

 

Na tradici závodění v Lidicích navázal až v roce 2014 Památník Lidice. Nešlo ale již o závodění, jako spíše o přátelské setkání benzinových nadšenců s překrásnými automobilovými a motocyklovými veterány. Každý rok se počet účastníků zvyšuje a na všechny příchozí čeká nejen řada skvělých aut a motorek, často muzejních kousků, ale také poměrně nabytý doprovodný program.

Kromě ceny odborné poroty se do hlasování o nejkrásnějšího veterána budou moci zapojit také všichni příchozí v divácké anketě. Cenu také dostane vůbec nejstarší automobil či snad motocykl? A speciální cena čeká i na Elegána okruhu, takže rozhodně stojí za to přijít v dobovém oblečení.

Vrcholem programu je 20 kilometrů dlouhá spanilá jízda všech veteránů, která startuje v Lidicích a pokračuje přes obce Makotřasy, Běloky, Hostouň, Dolany a Hřebeč. Cíl spanilé jízdy je opět v Lidicích.

Během celého dne je v Lidicích připraven doprovodný program, který zahrnuje vystoupení Postoloprtských mažoretek a hudební doprovod skupiny Fragment Band, ukázky práce záchranné služby Kladno a Sboru dobrovolných hasičů Středokluky a Hřebeč, výstavu historických kočárků, výstavu historie Lidického okruhu ale také skákací hrad a tvořivé dílny pro děti, jízdu kočárem, ukázku nových vozů autosalonu Schwab či tahačů Mercedes. Součástí bude i malý jarmark s ochutnávkou moravských vín z vinařství Schwarz.

Kontakt:
Bc. Filip Petlička
Vztahy s veřejností/ PR manager
Památník Lidice
Tokajická 152, 273 54 Lidice
T: +420 312 253 063
M: +420 731 110 984
E: petlicka@lidice-memorial.cz
W: www.lidice-memorial.czwww.lezaky-memorial.cz
Facebook – Památník Lidice

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.