Kočárová slavnost v Centru stavitelského dědictví Plasy Národního technického muzea

17.06.2019 18:20|příspěvkové organizace

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy 22. června 2019 oživí velkolepá akce s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel.“ Návštěvníci uvidí sestavování historických kočárů, jejich zapřahání a jízdu, užijí si bohatý program i večerní ohňostroj. Slavnost je součástí Letního barokního festivalu Plzeňského kraje a připravilo ji Národní technické muzeum ve spolupráci s Muzeem kočárů v Čechách pod Kosířem.

 

V rámci oblíbeného Letního barokního festivalu Plzeňského kraje proběhne letos v Centru stavitelského dědictví Plasy Národního technického muzea akce s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel.“ Program slavnosti se uskuteční v prostředí hospodářské části barokního plaského kláštera, kde je výjimečný prostor pro ukázky dobových řemesel a aktivit. Akce potěší menší i dospělé návštěvníky, kteří se budou moci seznámit s řemesly spojenými se stavbou a provozem historických kočárů i s prací štolbů, kteří se o koně starají. Připraven je bohatý program, který dodá slavnosti dobový rámec. Kočár tažený koňmi, který přiveze historickou osobnost, doprovodí za zvuku bubnů vojenský regiment a na závěr akce proběhne barokní ohňostroj. 

PROGRAM SOBOTA 22. 6. 2019

• 14:00 • začátek programu 
prohlídka stájí a ukázka péče štolbů o ušlechtilé koně, příprava řemeslníků
• 16:00 • hlavní odpolední program
slavnostní příjezd významné historické osobnosti v doprovodu urozené společnosti, hulánského regimentu a bubenického orchestru, vypřažení koní, rozložení dvorního kočáru s ukázkami mistrů řemesel
• 16:00 • hlavní večerní program
sestavení kočáru, zápřah čtyřspřeží, zapálení ohňů a noční výcvik hulánského regimentu, bubenický orchestr, barokní ohňostroj
• 22:00 • ukončení programu

Program je připraven ve spolupráci s Muzeem kočárů v Čechách pod Kosířem.

Akce je finančně podpořena Plzeňským krajem a koná se v rámci Letního barokního festivalu Plzeňského kraje – www.zapadoceskebaroko.cz.

Centrum stavitelského dědictví Plasy NTM
Pivovarská 5, 331 01 Plasy
www.muzeum-plasy.cz

 

Kontakt:
Mgr. Adam Dušek
Vedoucí Odboru PR a práce s veřejností
Národní technické muzeum
​Kostelní 42, 170 00, Praha 7
M: +420 774 426 828
​E: adam.dusek@ntm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.