Kašpárci, loutky, děti i rodiče ještě stihnou prázdniny

29.08.2016 17:08|příspěvkové organizace

Muzeum Jana Amose Komenského (Uh. Brod) a Muzeum loutkářských kultur (Chrudim) již před letními prázdninami společně otevřeli výstavu zaměřenou na děti a rodiny Kašpárci celého světa. Výstava, instalovaná v Uherském Brodě je sestavena ze sbírky chrudimské instituce a dosud ji zhlédlo přes 1300 návštěvníků.

 

Na konec letošních letních prázdnin – úterý 30. srpna, 17.00 – si muzeum v Uh. Brodě jako doprovodný program k trvající výstavě (do 2. 10.) připravilo Představení s loutkami, určené právě rodičům a dětem. Představení sehraje místní Divadlo Brod, které je současným nositelem místní divadelní tradice (sahající zde až k r. 1869). Např. hry o Kašpárkovi se v Uherském Brodě hrávaly téměř celé 20. století (1925–2001). Doložena jsou tak např. představení Kašpárek jde do světa, Kašpárek na Měsíci nebo Kašpárkova cesta do Betléma. Loutkáři však tentokrát zahrají ze svého repertoáru „Pohádky pro muchomůrku červenou“ – pohádky českých autorek Lukešové, Černé a Mrázkové. Představení je plánováno do atria muzea, za chladného počasí do sloupového sálu. Jeho součástí je možnost prohlídky celkem dvou výstav – „Kašpárci celého světa“ a „Uherskobrodské pohádky a pověsti“.

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa
Muzeum J. A. Komenského v Uh. Brodě
T: 572 632 288 linka 216
E: program@mjakub.cz
W: mjakub.cz

Soubory ke stažení
Název Velikost
Plakátek.jpg 541 kB
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.