Jablonecké muzeum Vás zve hned na dvě muzejní noci!

15.05.2017 15:31|příspěvkové organizace

Dvě muzejní noci připravilo pro své návštěvníky jablonecké Muzeum skla a bižuterie! Ta první proběhne v pátek 19. května od 17 do 22 hodin na hlavní budově muzea, druhá pak v sobotu 20. května od 16 do 22 hodin na Kristiánově. A je opravdu na co se těšit!

 

V pátek v jabloneckém muzeu budou připraveni kurátoři, kteří provedou návštěvníky expozicemi muzea. Vyrábět se bude papírová škraboška jaguára a představí se výstava fotografií z rekonstrukce Kristiánova pod názvem „Jak se rodil nový Kristiánov“. 

V sobotu na Kristiánově se veřejnosti poprvé po rekonstrukci otevře po komplexní rekonstrukci poslední dochované stavení této kdysi významné sklářské osady. Děti se mohou těšit na pohádku, hledání pokladu čaroděje Tamanna, výrobu „roubeného“ lampionu a opékání špekáčků. Příjemnou atmosféru navodí hudební skupina SEŠLOST Country z Liberce.

 

Kontakt:
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou
T: 483 369 011
E: info@msb-jablonec.cz
W: msb-jablonec.cz

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.