Nastavení cookies

Jablonecká stezka předvánočním Křišťálovým údolím

15.11.2021 17:47|příspěvkové organizace

Zahajte Vánoce o víkendu 20. - 21. listopadu 2021 v Křišťálovém údolí. Šest institucí z Jablonce nad Nisou pro vás připravilo Jabloneckou stezku. Kromě prohlídek provozů a expozic nabídne tvůrčí dílny, výhodné nákupy i občerstvení, včetně oblíbeného „svařáku“. Sbírejte razítka a získejte drobnou odměnu!

 

Arcon Bijoux v Průmyslové ulici nabízí možnost workshopu minerálního náramku (za 250 Kč). Otevřeno bude ale jen v sobotu od 8.30 do 17 hodin. Art Crystal Tomeš ve svém showroomu v areálu Jablonexu (Palackého ulici) bude otevřen po oba dny, vždy od 10 do 17 hodin. Obdivovat tu můžete dokonalý třpyt a brilanci lustrů z českého křišťálu a zúčastnit se dílny s výrobou křišťálového závěsu do oken. Muzeum výroby korálků G&B Beads v Janovské ulici připravilo dílny pro děti s vánoční tématikou, bude i svařák, čaj, káva a něco sladkého k zakousnutí. To vše pouze v sobotu od 9 do 16 hodin. Muzeum skla a bižuterie je otevřeno zdarma po oba dny od 9 do 18 hodin, a kromě obvyklých prohlídek čeká návštěvníky tvůrčí dílna s výrobou vánočních ozdob z perliček nebo pískování sklenic, které si mohou naplnit horkým nápojem. V sobotu od 15 hodin přijde zazpívat i dětský pěvecký sbor Skřivánek. PALACE PLUS, prodejna bižuterie a skla v areálu Jablonexu, připravil „Malované Vánoce“ a samozřejmě výhodné předvánoční nákupy. Otevřeno bude jen v sobotu od 9 do 15 hodin. Perlex Bijoux otevře oba dny od 9 do 17 hodin. Ve svém sídle v Chelčického ulici připravili exkurze do provozu výroby voskových perlí, vánoční tvoření pro dospělé i děti, workshop výroby vánočních ozdob (pouze v neděli!), občerstvení a vánoční hudbu.

Hrací karty si můžete vyzvednout na všech 6 zastaveních Jablonecké stezky, své putování za zážitky s odměnou si můžete rozložit do obou dní (ale pozor – některé instituce jsou otevřeny pouze v sobotu). Za nejméně 5 návštěv-razítek si pak kdekoli můžete vyzvednout drobný dárek.

Tak neseďte o víkendu doma a vydejte se po stopách jabloneckých korálků!

Jablonecká stezka

 

Kontakt:
Marie Víšková​

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou
Marie Víšková
T: 774 323 738
E: marie.viskova@msb-jablonec.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.