JABLONEC MĚSTEM TANCE POŠESTNÁCTÉ

18.10.2018 16:21|příspěvkové organizace

Již po šestnácté bude Jablonec nad Nisou hostit tanečníky. Po šesté bude udělována Cena města tance za výrazný umělecký počin a osobitou výpověď v tanci.

 

32. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec… 2018 se i letos uskuteční v městském divadle a v Eurocentru a to ve dnech 26. – 28. října. Dvacetdva současných českých choreografií a hosté z Chorvatska ve dvou přehlídkových večerech, taneční semináře s předními českými a zahraničními lektory, závěrečné představení ZUŠ Lounských Praha 4 nazvané Třeba jen na chvíli..., jako výsledek rezidenčního pobytu, nová ocenění a Cena města tance 2018, to bude Tanec, tanec… 2018.

Také letos se na celostátní přehlídce mezi téměř dvěma stovkami tanečníků z celé ČR, kteří postoupili z výběrových krajských přehlídek, neztratí dvě domácí taneční tělesa. Parau Parau uvede na hudbu Antonína Dvořáka choreografii Není nad dobrou pověst, Taneční a pohybové studio Magdaléna se představí v choreografii na hudbu Miloslava Kabeláče Neustupujete, myslíme příliš a cítíme málo a na hudbu Gustava Mahlera v choreografii V takovém nečase.

Tuto akci z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a za finančního přispění Libereckého kraje a Statutárního města Jablonec nad Nisou, pod záštitou ministra kultury Antonína Staňka a Statutárního města Jablonec nad Nisou pořádají NIPOS-ARTAMA Praha a Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou, o. s., spolupořádá Městské divadlo, o. p. s. Jablonec nad Nisou, Eurocentrum, s. r. o. Jablonec nad Nisou a Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou.

Dramaturgická bohatost v pestrosti tanečních směrů a stylů, věková rozdílnost od výbušného mládí až po zralý věk, to vše bude naplňovat vrchovatě barevnou mozaiku podzimní taneční slavnosti v Jablonci nad Nisou. Těšíme se právě s Vámi na viděnou.

 

Kontakt:
Jiří Lössl

NIPOS-ARTAMA, scénický tanec
T: 221 507 966, 778 702 492
E: lossl@nipos-mk.cz

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.