Herečka Zdenka Procházková: „Filmové hvězdy první republiky“

12.02.2019 15:21|příspěvkové organizace

V sobotu 9. února 2019, v 15.00 hodin hostil barokní sloupový sál Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě významnou dámu české kinematografie a divadla, paní herečku ZDENKU PROCHÁZKOVOU, nositelku ocenění ministra kultury Artis Behemiae amicis (2004). 

 

Její přednáška a beseda „Filmové hvězdy první republiky“ zaujala desítky návštěvníků, kteří si nenechali ujít jedinečné osobní vzpomínky a přijeli na vyprávění nejen o filmových hvězdách, ale také o „tatíčku“ Masarykovi, jeho synu Janovi a Karlu Čapkovi, s nimiž se všemi se Zdenka Procházková osobně setkala. Kuriozitou bylo vzpomínání také na Expo 1958, kde vystupovala jako konferenciérka a setkala se zde s belgickou královnou a jejími dcerami. Vzpomínala také na naše režisérské esa, kterými byli Alfréd Radok nebo Miloš Forman. Nechybělo vyznání vzpomínek na Karla Högera (jejího prvního manžela) a řada událostí z osobního života i uměleckých angažmá mimo vlast. 

Moudrý a přívětivý nadhled nad 93 letým životem a jeho osudy korunoval toto výjimečné setkání u příležitosti zdejší trvající výstavy Šaty dělají člověka.

Videozáznam přednášky je nyní zpracováván.

 

Kontakt:
Robert Provodovský
produkční, programový a kulturně-výchovný pracovník
T: 572 632 288 linka 203
E: provodovsky@mjakub.cz

 

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.