Nastavení cookies

Foťte a poznávejte přírodu Prahy. Zapojte se do City Nature Challenge 2018: Prague!

20.04.2018 10:43|příspěvkové organizace

Baví vás fotit? Máte rádi přírodu? Přidejte se k jedinečnému mezinárodnímu projektu City Nature Challenge 2018: Prague, který poprvé přivedlo Národní muzeum do Prahy jako součást programu oslav 200. výročí od svého založení. Ukažme světu, jak unikátní je pražská příroda!

 

Jedná se o první mezinárodní ročník, kdy v období od 27. do 30. dubna 2018 bude proti sobě soutěžit celkem 70 měst z celého světa o největší počet pozorování živé přírody na svém území. Samotná soutěž vznikla v roce 2016 v San Franciscu, kde se uspořádal historicky první ročník. V roce 2017 probíhala soutěž již po celých Spojených státech amerických a zapojilo se na 16 měst s celkovým počtem přes 4 000 účastníků.

V letošním roce se konečně samotná myšlenka přesunula i na jiné kontinenty a do soutěže se tak mohla zapojit města jako například Londýn, Sydney, Tokyo a samozřejmě Praha. Jak vše probíhá? Stačí si jen zdarma stáhnout mobilní aplikaci iNaturalist, zaregistrovat se do projektu a vydat se ven objevovat přírodní krásy Prahy.

I v Praze můžeme potkat zajímavé a mnohdy dokonce chráněné druhy živočichů a rostlin, a proto je teď na nás, abychom světu ukázali, že Praha není jenom město s historickými památkami, ale i překvapivě bohatou faunou a florou,“ řekl ředitel Přírodovědeckého muzea Ivo Macek.

Ačkoliv soutěž o největší počet pozorování bude trvat jen tři dny, registrovat se a zadávat svá pozorování můžete během celého roku, stejně jako si prohlížet či komentovat pozorování ostatních. Pokud byste se chtěli dozvědět více o pražské přírodě, pak si nenechte ujít doprovodný program pořádaný v rámci projektu City Nature Challenge. V sobotu 28. dubna od 10.00 do 16.00 vás například zveme na Den otevřených dveří Kroužkovací stanice Národního muzea. Informace o doprovodném programu budou průběžně zveřejňovány na stránkách www.nm.cz

Návod, jak se přihlásit do projektu City Nature Challenge 2018: Prague naleznete zde.

Kontakt:
Mgr. Kristina Kvapilová
odd. vnějších vztahů
T: +420 224 497 250
M: +420 731 514 077
E: kristina_kvapilova@nm.cz
W: www.nm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.