Fond podpořil životopisný film o Václavu Havlovi nebo snímek pro děti Mazel a tajemství lesa

10.12.2018 11:57|příspěvkové organizace

Radní Státního fondu kinematografie rozhodli o podpoře 8 nových českých celovečerních hraných filmů. Nejvyšší hodnocení dostal životopisný film Havel scénáristy a režiséra Slávka Horáka.

 

Mezi podpořenými je také film Admin, který připravuje držitel Křišťálového globu za režii z posledního ročníku KVIFF Olmo Omerzu. Příběh lyžařů Hanče a Vrbaty převypráví Tomáš Hodan, Poslední závod bude jeho režisérským debutem. Rada podpořila i nový projekt Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Režisér Václav Kadrnka filmem Zpráva o záchraně mrtvého uzavře svoji trilogii o vztazích otce a syna. Originální snímek pro děti nazvaný Mazel a tajemství lesa připravuje režisér Petr Oukropec. Osmičku projektů podpořených Radou doplnilo drama Oběť a snímek z divadelního prostředí HRA. 

"Projekty, které se ucházely o podporu, zahrnovaly opravdu širokou škálu žánrů od životopisných dramat, historických filmů, přes snímky, které se snaží pojmenovat a nějakým způsobem uchopit současnou dobu. Podpořen byl opět i jeden z filmů pro děti, z čehož mám obzvláště velkou radost," řekla Helena Bezděk Fraňková, ředitelka Státního fondu kinematografie.

"Nejlépe připraveny byly projekty, které byly podpořeny již v předchozích fázích vývoje, případně projekty, které se do výzvy na výrobu hlásily opakovaně. A to jak po stránce autorské, tak po stránce producentské," uvedl předseda Rady Petr Vítek. 

Ve výzvě na výrobu celovečerního hraného filmu se o podporu ucházelo celkem dvacet dva projektů. Mezi osm z nich Rada rozdělila 64 milionů Kč.

Podrobné informace o podpořených projektech
 

Kontakt:
Jiří Vaněk
Communications Coordinator
STÁTNÍ FOND KINEMATOGRAFIE
CZECH FILM FUND
E: jiri.vanek@fondkinematografie.cz
M: +420 777 501 624
W: www.fondkinematografie.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.