Festivalový koncert Pražského filharmonického sboru

15.05.2019 14:11|příspěvkové organizace

V neděli 19. května 2019 se od 20.00 hodin rozezní prostor kostela sv. Šimona a Judy posledním a cappella koncertem Pražského filharmonického sboru (PFS) v této sezoně.

 

Úspěšně nabitá sezona 2018/19 Pražského filharmonického sboru se pomalu chýlí ke konci, i když sbor ještě čeká zahraniční působení na festivalech v St. Gallen a na Bregenzer Festspile, kdeoslaví své 10 leté působení. Ojedinělé sborové koncerty jsou ale vždy očekávanými mezníky celé sezony, proto nás těší, že je poslední z těchto večerů zařazen do série koncertů festivalu Pražské jaro.

Pro tento výjimečný večer vybral hlavní sbormistr PFS Lukáš Vasilek do jeho první polovinyklasicistně-romantický repertoár, kde se mj. představí také zvlášť ženská a mužská část sboru, a dodruhé části zařadil velkou duchovní kompozici Zdeňka Lukáše.

Všechna díla programu spojuje duchovní myšlenka, zamyšlení nad smyslem života. Nejprvev SCHUBERTOVĚ Žalmu 23 „Hospodin je můj pastýř“, který je ještě pevně ukotven v obdobíklasicismu, poté ve Zpěvu duchů nad vodami, jenž nezapře nastupující éru romantismu.BRAHMSOVA kantáta Píseň osudu s nebesky idylickým úvodem, záhy proměněným v dramatický proud zpěvu trpícího lidstva, smířlivě uzavře první polovinu koncertu.

V této části programu se k Pražskému filharmonickému sboru přidá klavírní duo Lenka Navrátilová -Daniel Wiesner a také Smyčcové kvinteto Schubert (Eva Krestová – housle, Tomáš Krejbich – viola,Eduard Šístek, Mikael Ericsson – violoncello, Petr Ries – kontrabas).

Celá druhá část koncertu bude věnována vrcholnému dílu skladatele ZDEŇKA LUKÁŠE. Jeho Requiem pro smíšený sbor a cappella staví na veškerých skladatelových uměleckých zkušenostech.

Pro novinářské vstupenky, prosím, kontaktujte festival Pražské jaro.

Kontakt:
Mgr. Monika Havlová
PR a marketing
T: +420 776 670 982
E: havlova@choir.cz
W: www.filharmonickysbor.cz, www.facebook.com/filharmonickysbor

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.