EMERGENCE. Od sdílených zkušeností k nové kreativitě. Živé dědictví/Paměť v novém kontextu

22.11.2018 16:20|příspěvkové organizace

Pražské Quadriennale, společně se sedmi mezinárodními partnerskými institucemi, spouští nový tříletý projekt zaměřený na sdílení současných, minulých, a nevyhnutelně také politických, kulturních odkazů.

 

Projekt se soustředí na scénografii v kontextu evropského dědictví a spojí scénografy, kteří budou reagovat na politicko-kulturní podmínky vybraných teritorií. Součástí projektu budou workshopy a masterclasses, umělecké rezidence, site specific představení i výstavy. Projekt bere v úvahu kolektivní paměť vybraných památek, jež podněcují silné zážitky a ukazují naše historické dědictví jako vyvíjející se proces neustálého vyjednávání a propojování v dnešním globalizovaném světě.

Partnerské instituce:
Institut umění – Divadelní ústav / Pražské Quadriennale (Česká republika), Victoria & Albert Museum (Velká Británie), IZOLYATSIA (Ukrajina), Institut Teatralny (Polsko), Cyprus Theatre Organisation/THOC (Cyprus), Norwegian Theatre Academy/Østfold University College (Norsko), New Theatre Institute of Latvia (Lotyšsko) a National Kaohsiung Center for the Arts (Taiwan).

Projekt „EMERGENCE. Od sdílených zkušeností k nové kreativitě. Živé dědictví/Paměť v novém kontextu.“ je spolufinancován z programu Evropské unie Kreativní Evropa.

Pražské Quadriennale pořádá Ministerstvo kultury ČR a realizuje Institut umění – Divadelní ústav.

Kontakt:
Kateřina Dušková
Oddělení komunikace a marketingu
Institut umění — Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T: +420 224 809 196 
M: +420 774 849 380
E: katerina.duskova@idu.cz 
www.idu.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.