Echo Lipska 2019 na vídeňském knižním veletrhu Buch Wien

30.10.2019 13:45|příspěvkové organizace

Hostování na Lipském knižním veletrhu v březnu 2019 dalo české literatuře šanci nově proniknout na německojazyčný trh. V listopadu bude nejnovější česká literatura, zejména v německém překladu, představena na dalším mezinárodním knižním veletrhu, tentokráte v Rakousku. V rámci největšího rakouského knižního veletrhu Buch Wien se publiku představí Iva Procházková, Michal Ajvaz, Marek Toman a Martin Vopěnka. 

 

Česká republika se zúčastní knižního veletrhu Buch Wien již posedmé a letos díky spolupráci Ministerstva kultury České republiky, Moravské zemské knihovny, Českého literární centra a Českého centra Vídeň nabídne celkem osm akcí. 

Ve čtvrtek 7. listopadu vystoupí Martin Krafl, programový koordinátor hostování České republiky na Lipském knižním veletrhu 2019 a Českého roku kultury v německy mluvících zemích, společně s Tomášem Kubíčkem, ředitelem Moravské zemské knihovny v Brně – tématem bude hostování České republiky na Lipském knižním veletrhu, Český rok kultury a další plány na německojazyčném trhu. Tentýž den se představí dva spisovatelé: Marek Toman Velikou novinou o hrozném mordu Šimona Abelese (Die große Neuigkeit vom schrecklichen Mord an Šimon Abeles, překlad Raija Hauck) a Michal Ajvaz Návratem starého varana (Die Rückkehr des alten Waran, překlad Veronika Siska).

V pátek 8. listopadu seznámí spisovatelka Iva Procházková publikum se svým kriminálním románem Muž na dně (Der Mann am Grund, překlad Mirko Kraetsch) a následující den se bude věnovat dětem v rámci interaktivního čtení z knihy Eliáš a babička z vajíčka (Elias und die Oma aus dem Ei, ilustrace Marion Goedelt)

V sobotu 9. listopadu poskytne Marek Toman originální pohled na starou židovskou legendu pod názvem Můj Golem (Der Prager Golem, překlad Julia Miesenböck)

Řadu českých vystoupení zakončí v neděli 10. listopadu Martin Vopěnka se svým románem Moje cesta do ztracena (Meine Reise ins Ungewisse, překlad Raija Hauck)

Česká současná literatura v originále i v překladech bude k vidění na Českém stánku – v centru pozornosti přitom budou nové překlady českých knih do německého jazyka, které byly představeny na březnovém Lipském knižním veletrhu a říjnovém Frankfurtském veletrhu.

Hostování České republiky na Lipském knižním veletrhu 2019 a Český rok kultury v německojazyčných zemích je pořádáno Ministerstvem kultury České republiky, Moravskou zemskou knihovnou a Lipským knižním veletrhem za podpory velvyslanectví České republiky v Německu, generálním konzulátem České republiky v Drážďanech, partnerskými městy Lipsko a Brno, Českými centry v Německu a Rakousku (v rámci Buch Wien s Českým centrem Vídeň), Česko-německým fondem budoucnosti a Goethe Institutu Praha a dalšími partnerskými institucemi.

Více informací naleznete zde: 
www.ahojleipzig2019.de/cs/
www.wien.czechcentre.cz/cs                                               

 

Kontakt:
Mgr. Bc. Klára Přibylová

Public Relations
Moravská zemská knihovna
Kounicova 65a, 601 87 Brno
T: +420 770 190 776
E: Klara.Pribylova@mzk.cz

 

Anežka Jabůrková & Michael Černoch
PR & produkce & koordinace programu
České centrum Vídeň
Herrengasse 17, A–1010 Wien
T: +43(0)1535236016
E: ccwien@czech.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.