Divadlo v muzeu 2018

25.07.2018 10:40|příspěvkové organizace

Od 25. července do 31. srpna nabízí Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě svým návštěvníkům tři divadelní představení v rámci pravidelného letního cyklu Divadlo v muzeu.

 

Prvním představením je pohádka, dobře známá nám všem již od dob Karla Jaromíra Erbena – Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Klasický příběh zpracovaný do interaktivní inscenace – princ Jaroslav jede na svém koni vysvobodit princeznu z moci zlého čaroděje. Na jeho cestě za štěstím mu ovšem pomáhají nejen tři tajemné pohádkové bytosti, ale také děti. Představí se herci, ale i loutky manekýni (středa 25. 7., 18.00)

César a Drana je pak silný příběh o životním bolu i radosti, o utrpení i lásce – příběh cikánky a jejího umírajícího koně. Staré cikánce na její cestě životem hyne kůň. Drana s umírajícím koněm hovoří, aby ho ještě alespoň na chvíli udržela při životě. Udržuje tím na živu především sebe. Vypráví o sobě, o svém mládí, o svých dětech, zážitcích. Vzpomíná na dobré i zlé a toto vyprávění na hranici reality a fikce vytváří obraz nejen její rodiny, ale i celého romského etnika (pátek 24. 8, 20.00)

Dobrodružství Toma Sawyera – v nové dramatizaci. Můžete opět zažít veselé a napínavé příhody „malého“ Toma a jeho kamarádů Huckla a Bena. Hravá inscenace vzniká ve spolupráci s žáky literárně-dramatického oboru ZUŠ(pátek 31. srpna)a Divadla Brod, které připravuje také první dvě inscenace.

Letní představení v uherskobrodském muzeu právě začínají!

Více informací

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa
pracovník vztahů k veřejnosti
Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě
T: 773 070 935
E: kapsa@mjakub.cz
W: mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.