Daniel Herman vyjádří podporu onkologickým pacientům

17.02.2017 13:38|avíza

Daniel Herman přijde v sobotu 18. února 2017 opět podpořit III. ročník mezinárodního Dne dětské onkologie. Na Náměstí Václava Havla u Národního divadla se v 17,30 hodin setká nejenom s onkologickými pacienty, ale i s lékařskými odborníky, organizátory celé akce a širokou veřejností.

 

Letošní ročník se koná pod záštitou Ministerstva kultury a dalších institucí. Akce má za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění a upozorňovat na příznaky s cílem odhalit onemocnění včas. 

„Jsem velmi rád, že se akce mohu účastnit, protože  je to  způsob, jak mohu vzdát hold statečnosti a vyjádřit svůj obdiv obrovské vnitřní síle těch, kteří bojují či bojovali s tímto zákeřným onemocněním.  Můj obdiv ale patří i jejich rodinám, lékařům a organizátorům této akce. Je důležité se setkávat a věnovat pozornost osudům dětí, které poznaly vážné životní překážky a musely jim čelit.“

Daniel Herman

Pozornost letošního ročníku se soustředí na nádorová onemocnění mozku, která jsou po leukemii druhým nejčastějším nádorovým onemocněním u dětí. Ročně lékaři diagnostikují tento typ nádoru u zhruba 70 dětí. Léčbě dětských nádorů se věnují pracoviště dětské hematologie a onkologie, které jsou kromě pražské motolské nemocnice také v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Plzni a Ústí nad Labem.

Na Den dětské onkologie, který si připomíná celá Evropa, bude pro širokou veřejnost opět připraven bohatý doprovodný program, který  začne  v sobotu 18. února na Náměstí Václava Havla v Praze od 16 hodin.

Podrobný program akcí zde.
 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.