Daniel Herman odhalil lavičku Václava Havla v Horních Počernicích

18.05.2017 18:14|ministerstvo

Ministr kultury se dnes zúčastnil slavnostního odhalení "lavičky Václava Havla" v pražských Horních Počernicích.

 

„Václav Havel patřil k nejvýznamnějším osobnostem naší doby;  právě připomenutí jeho odkazu je stále aktuální. Horní Počernice tak pokračují v celosvětovému projektu, jehož záměrem je vytvoření míst k dialogu i vzpomínce na ideály a životní postoje kritika komunistického režimu, dramatika, esejisty a prezidenta Václava Havla.“

Daniel Herman

Hornopočernická Lavička Václava Havla je umístěna v parkovém prostoru před Divadlem Horní Počernice. Blízkost Lavičky Václava Havla a divadla bude přirozeně připomínat nejenom skutečnost, že dialog je základním stavebním kamenem všeho dění, ale i také jednu z nejpozoruhodnějších kapitol moderních hornopočernických dějin, kterou byla premiéra Havlovy Žebrácké opery v roce 1975.   

Projekt Lavička Václava Havla vznikl ve spolupráci s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Autorem návrhu lavičky je zesnulý celosvětově uznávaný český architekt a designér Bořek Šípek. Lavičku lzevidět nejen na několika místech České republiky, ale i ve Washingtonu, Dublinu, Benátkách, Barceloně, Tel Avivu a v dalších městech v zahraničí.

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.