Daniel Herman dnes přijal velvyslankyni Polska a velvyslance Suverénního řádu maltézských rytířů

17.02.2017 15:08|ministerstvo

Ministr Daniel Herman dnes v 15 hodin přijal v Nostickém paláci velvyslankyni Polské republiky J. E. p. Grazynu  Bernatowiczovou, kterou doprovázel ředitel Polského institutu v ČR p. Maciej Ruczaj. Poté se setkal s J. E. p. Wenceslasem de Lobkowitz, velvyslancem Suverénního řádu maltézských rytířů.

 

Předmětem společného setkání s Její Excelencí byla krom zhodnocení dosavadní spolupráce na poli kultury mezi oběma státy také diskuze o přípravách kulturních akcí v roce 2018 u příležitosti 100. výročí vzniku české a polské samostatnosti. Daniel Herman s J. E. Grazynou Bernatowiczovou hovořil o významu data pro oba státy, společné historii a o tom, co oba národy v meziválečném období spojovalo i rozdělovalo. „Oslava 100. výročí vzniku české a polské samostatnosti dává příležitost diskutovat o  historických a kulturních fenoménech, které podmiňovaly vznik polské a české národní identity,“ uvedl ministr Herman při setkání.

Přátelskou atmosféru mělo i následné setkání ministra Hermana s velvyslancem Suverénního řádu maltézských rytířů J.E. Wenceslasem de Lobkowicz. Obě strany se shodly na tom, že  diplomatické styky mezi SŘMR a ČR jsou na vysoké úrovni. Vzájemným důležitým pojítkem jsou zahraniční spolupráce, humanitární aktivity a sociální angažovanost řádu. 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.