Další ročník MFF Strážnice 2019 je tady!

26.06.2019 12:54|avíza

Ve dnech 27. - 30. 6. 2019 se uskuteční již 74. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2019 a zároveň 37. ročník festivalu Dětská Strážnice.

 

Slavnostní zahájení proběhne v pátek 28. června 2019 od 20 hodin na amfiteátru Bludník.  Po jeho zahájení  předá náměstek ministra  kultury Jiří Vzientek spolu s ředitelkou odboru regionální a národnostní kultury Zuzanou Malcovou  Cenu Ministerstva kultury za rozvoj tradiční lidové kultury a folkloru za rok 2018.

Festival se každoročně koná za podpory Ministerstva kultury a jeho pořádání má na starosti Národní ústav lidové kultury, který je příspěvkovou organizací MK. Během festivalu se návštěvníci mohou těšit krásou lidových písní, tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech, zkusit si i tance z cizokrajných koutů světa a společně si zazpívat a zatancovat u lidových muzik. Na každoroční setkání se vždy těší nejenom samotní návštěvníci, ale i desítky účinkujících od nás i ze světa, neboť festival je už tradičně místem setkávání přátel lidových tradic a zábavy.

 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.