Chcete strávit noc v muzeu? Pražská muzejní noc vám to umožní již popatnácté!

04.06.2018 15:56|příspěvkové organizace

V letošním roce, kdy Národní muzeum slaví výročí 200 let od svého založení, se uskuteční Pražská muzejní noc již popatnácté. V sobotu 9. června v 19 hodin otevře své dveře 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucív celkem 77 objektech.

 

Muzejním nadšencům nabídnou tradiční i neobvyklé prohlídky expozic a výstav a speciálně pro tuto jedinečnou událost připravený doprovodný program. Návštěvníci se tak mohou těšit na řadu koncertů, přednášek, workshopů a výtvarných dílen, divadelní a taneční představení nebo filmové projekce. A organizátoři nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, kteří si mohou vybrat z mnoha atraktivních stanovišť a zažít různá dobrodružství. Dopravu mezi jednotlivými objekty zajišťují, stejně jako v minulých letech, speciální autobusové linky Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).

200 let poznáváme svět. Poznejte vy nás díky Pražské muzejní noci 2018!

15. Pražská muzejní noc proběhne v roce, kdy Národní muzeum slaví výročí 200 let od svého založení. Není tak divu, že množství doprovodných akcí v jeho objektech připomíná historii Národního muzea. Například v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur se návštěvníci seznámí s příběhem asi nejznámějšího plejtváka myšoka a jeho cestou do Národního muzea. České muzeum hudby si zase připravilo pro své návštěvníky program s názvem Už 200 let společně ladíme, který je seznámí s historickými skladbami nebo výtvarnou dílnu Jak se psalo před 200 lety? kde si každý zkusí napsat své jméno v historickém písmu kurent. Lapidárium Národního muzea pro změnu zaujme komentovanou prohlídkou a restaurátorským ateliérem v rámci doprovodného programu Již 200 let se staráme o kamenosochařské památky. Kdo by chtěl navštívit Národní památník na Vítkově, nečeká tu na něj jen nádherný výhled, ale také speciální projekce fotografií a varhanní koncert v rámci programu Už 200 let schraňujeme dějiny. Toto všechno je však jen malý výčet toho, co vše můžete během Pražské muzejní noci zažít.

Více informací o akci naleznete na: www.prazskamuzejninoc.cz

Podrobný program Pražské muzejní noci
 

Kontakt:
Mgr. Kristina Kvapilová

oddělení vnějších vztahů
Národní muzeum
T: +420 224 497 250
M: +420 731 514 077
E: kristina_kvapilova@nm.cz
W: www.nm.czwww.muzeum3000.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.