Česko-německý rezidenční program přivítal v Brně i v Lipsku další rezidenty

16.10.2018 14:03|příspěvkové organizace

Celý říjen tráví v moravské metropoli již třetí stipendista Bernhard Setzwein. V pondělí 29. října 2018 bude mít společně s Kateřinou Tučkovou debatu pro veřejnost v brněnské Kavárně Trojka. Druhým českým stipendistou v Lipsku je Jaromír Typlt.

 

Bernhard Setzwein je od roku 1985 spisovatelem na volné noze. Už desítky let se z literárního hlediska zabývá bavorsko-českým sousedstvím. Účastnil se mnoha setkání německých a českých autorů (např. Měsíc autorského čtení v Brně v roce 2013) a podílel se na mnoha publikacích. Několik jeho děl bylo přeloženo do češtiny, mezi nimi jeho divadelní hra o Bohumilu Hrabalovi s názvem Hrabal oder der Mann am Fenster (premiéra v řezenském Městském divadle /Theater Regensburg/ v roce 2015). V Brně by chtěl Bernhard Setzwein pracovat na svém románu Das Buch, das niemand lesen kann.

Naposledy mu vyšly tyto tituly: Einen Moment bitte! Oder zwei? Begegnungen über die bayerisch-böhmische Grenze (Pustet Verlag 2017), Der böhmische Samurai. Roman zur Familiengeschichte der Coudenhove-Kalergis (Haymon Verlag 2017), Später Besuch – Dietrich Bonhoeffer redivivus (Theaterstück, University Press, 2018).

Nomád německé literatury, prozaik a básník, dramatik i blogař Roman Israel přijede do Brna v listopadu a bude se věnovat románu „Muž, který zná své místo“. Listopad v Lipsku stráví Kateřina Tučková. 
V prosinci absolvuje svůj pobyt v moravské metropoli poslední stipendistka, Isabelle Lehn, prozaička, esejistka a nositelka řady literárních cen. Autorka by v Brně ráda dokončila svůj aktuální román "Frühlingserwachen /Probuzení jara". V prosinci bude v Lipsku Iva Pekárková, v lednu Lucie Lomová.

 

Kontakt:
Bc. et Bc. Klára Přibylová

Public Relations
Moravská zemská knihovna v Brně
Kounicova 65a, 601 87 Brno
E: Klara.Pribylova@mzk.cz
T: +420 541 646 270
W: www.ahojleipzig2019.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.