Česká filharmonie představuje 122. sezonu

20.04.2017 10:37|příspěvkové organizace

Mezi hostujícími dirigenty České filharmonie v nové sezoně zazáří Thomas Adès se svou skladbou Tanec mrtvých, Vladimir Jurowski se Zemlinského Malou mořskou vílou a Fabio Luisi s Brucknerovou Osmou symfonií.

 

Ve Dvořákově síni vystoupí hvězdní sólisté v čele s houslistou Leonidasem Kavakosem a klavíristkou Yujou Wang. Vedle symfonií Bohuslava Martinů a Petra Iljiče Čajkovského budou uvedeny i skladby Gustava Mahlera či Leonarda Bernsteina. Na konci sezony Česká filharmonie vystoupí po třinácti letech na Salzburger Festspiele.

Dirigentský tým
Dirigentský tým České filharmonie povede již šestou sezonu Jiří Bělohlávek. Po dvou programech připraví umělecký ředitel Čajkovského projektu Semjon Byčkov a stálý hostující dirigent Jakub Hrůša. K České filharmonii se ve večerních programech vrátí Fabio Luisi, Robin Ticciati a Rafael Payare, nově se představí Thomas Adès a Vladimir Jurowski.

V rámci sobotního abonentního cyklu Objevy, který ve 122. sezoně ve své současné podobě končí, vystoupí Brit Ben Gernon, singapurský dirigent Kahchun Wong, Francouz Jeremie Rhorer a finská dirigentka Susanna Mälkki.

Světoví sólisté a čeští umělci
Chystané projekty a další informace​

 

Kontakt:
Luděk Březina

PR manager
Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, 110 00 Praha 1 
M: +420 736 605 620
E: ludek.brezina@ceskafilharmonie.cz
W: ceskafilharmonie.cz | Facebook | YouTube | Twitter

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.