Nastavení cookies

Ceny Františka Filipovského znají své letošní držitele

19.09.2022 10:50|ministerstvo

Po osmadvacáté byly v Přelouči rozdány dabingové ceny Františka Filipovského. Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu, kterou uděluje Herecká asociace, získali a do dabingové síně slávy vstoupili Jana Preissová, Viktor Preiss, Jan Kanyza a Pavel Soukup.

 

Cenu Františka Filipovského za nejlepší herecké výkony v dabingu získali Vendula Příhodová a Marek Holý.

Cenu Františka Filipovského za dlouhodobou mimořádnou dabingovou tvorbu, kterou uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, získali v letošním roce Karolina Průšová za celoživotní mistrovství v oboru režie dabingu a Jindřich Matušek za celoživotní mistrovství v oboru dabingový mistr zvuku.

Porota v letošním 28. ročníku hodnotila 98 návrhů ze 46 přihlášených snímků.

Udělena byla i další ocenění. Zvláštní cenu poroty za dětský herecký výkon v dabingu do 15 let věku dítěte nazvaná Kouzelný prsten si letos odnesla Stella Herfortová za roli Mary ve filmu Tajemná zahrada v režii Aleše Zbořila. Cenu Františka Filipovského za zvuk dabingu získal snímek Síla psa a zvukař Roman Čadek. Za překlad a úpravu dabovaného audiovizuálního díla byli oceněni za seriál Útok v Salisbury za překlad Veronika Kvapilová a za dialogy Pavlína Vojtová.

V Přelouči se udělovaly i další medaile. Cenu Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla vyhrál snímek Síla psa v režii Ladislava K. J. Nováka a cenu za dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované a dětské tvorby letos vyhrál film Mimi šéf 2: Rodinný podnik a režisér snímku Jiří Kvasnička. Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování TV seriálu získal seriál Zavolejte porodní sestřičky v režii Martina Veldy.

Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, udělují od roku 1995.

 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.