Nastavení cookies

Cartoon Forum v Toulouse má v programu 4 české animované seriály pro děti

22.09.2021 11:03|příspěvkové organizace

Velké koprodukční fórum animovaných projektů ve francouzském Toulouse zařadilo do programu čtyři české připravované TV seriály. Dinobajky a Seniory podpořil i Státní fond kinematografie, který animované filmy a nově i seriály systematicky podporuje. Dalšími českými seriálovými projekty v Toulouse jsou Dubánci a Veggierado.

 

Cartoon Forum probíhá letos od 20. do 23. září. Tato jedinečná platforma pro setkávání producentů, filmařů a hledání koprodukčních partnerů pro seriálové animované projekty funguje již od roku 1990. 

Dinobajky je televizní série určená předškolním dětem a byla představena na mezinárodním koprodukčním trhu Cinekid Junior Co-production Market v Amsterdamu v říjnu 2020. Příběh z dob dávno minulých, kde si pravěká zvířata vypráví bajky a příběhy o dinosaurech je vytvořený kombinací 2D a 3D animací. Scénář k sérii napsala Klára Jůzová a grafickou stránku vytvořila Martina Svojíková ve spolupráci s producentem Martinem Jůzou z Krutart. Sérii podpořil Státní fond kinematografie ve výzvě na vývoj animovaného seriálu částkou 990 tisíc Kč. Koprodukčními zeměmi jsou Srbsko a Rumunsko. 

Veggierado

Projekt nazvaný Senioři napsala a režíruje Ekaterina Bessonová a producentem je Zdeněk Holý ze společnosti Vernes a Martin Vandas z Maur Film. Je vytvořen 2D animací, autorem grafiky je Kryštof Ulbert. Příběh z blízké budoucnosti, kdy je planeta přelidněná a většině lidí není dovoleno mít děti, cílí především na mládež. Fond ho podpořil také ve výzvě na vývoj animovaného seriálu částkou 1 mil. Kč. 

Dinobajky

Kombinaci 3D animace a živé akce používá i chystaný TV seriál Dubánci, určený hlavně předškolním dětem. Příběh o kouzelných postavičkách žijících v lese ve starém dubu je natočen podle knihy Petra Václavka. Režie se ujme Pavel Jindra, scénář napsala Klára Smolíková a grafiku vytvořil Marcel Legindi. Seriál produkuje Radoslav Surý ze společnosti BareBear. 

Senioři

Kombinaci 3D a 2D animace používá seriálový projekt Veggierado. Příběh z místa podobného divokému západu napsal, bude režírovat a animovat Jan Bubeníček (jeden z režisérů filmu Myši patří do nebe). Na projektu spolupracuje s producentem Vladimírem Lhotákem ze společnosti Hausboot. 


Kontakt:
Jiří Vaněk

Communications Coordinator
STÁTNÍ FOND KINEMATOGRAFIE
M: +420 777 501 624
E: jiri.vanek@fondkinematografie.cz
W: www.fondkinematografie.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.