Brněnský mamut slaví 90. narozeniny

23.04.2018 13:05|příspěvkové organizace

Moravské zemské muzeum zve k oslavě 90. narozenin mamuta, která se uskuteční v úterý 1. května 2018 v odpoledních a večerních hodinách v prostorách Pavilonu Anthropos.

 

Model mamuta v životní velikosti byl veřejnosti představen v květnu roku 1928 na brněnském výstavišti, kde byla realizována největší výstavní akce mladé republiky meziválečného období - tzv. Výstava soudobé kultury. Výroba modelu mamuta v životní velikosti byla v březnu až květnu 1928 plně sponzorována firmou T. & A. Baťa ve Zlíně.

Letošním osmičkovým výročím si tak Moravské zemské muzeum nepřipomíná jen stoletou existenci československého státu, ale také 90. let od prvního představení brněnského mamuta široké veřejnosti, který se stal jedním z nepopiratelných symbolů města Brna.

Návštěvníci se ve slavnostní den budou moci zapojit do výtvarné dílny a vyzkoušet si tvorbu pravěkého umění, prohlédnout si vystavené mamutí stoličky a pomocí kamerové techniky nahlédnout do nitra mamuta, případně si za zvuků hry šamana na bubny prohlédnout expozice pavilonu. Večerní program nabídne hudební vystoupení přední české violoncellistky Doroty Barové, skupinové taneční vystoupení Baletní školy Baláž s výrazovým tancem na téma evoluce člověka či světelnou show s divadelními efekty u mamuta.


 

Kontakt:
Mgr. Petr Kostrhun, Ph.D.
vedoucí Centra kulturní antropologie HM MZM
T: 543 212 415, 737 542 550
E: pkostrhun@mzm.cz

Mgr. Eva Pánková
PR
T: 533 435 273, 606 738 098
E: epankova@mzm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.