Autorské čtení REINER STACH: KAFKA 2. ROKY ROZHODOVÁNÍ

27.09.2018 11:38|příspěvkové organizace

Moravská zemská knihovna zve na jedinečné autorské čtení Reinera Stacha, které se uskuteční ve středu 3. října od 18 hod. v Moravské zemské knihovně. Večerem bude provázet Tomáš Kubíček (ředitel Moravské zemské knihovny) a Berthold Franke (ředitel Goethe-Institutu Tschechien).

 

Třídílná biografie Reinera Stacha o životě a díle jednoho z největších autorů světové literatury, pražského německy píšícího spisovatele Franze Kafky (1883–1924) je rozsahem i významem monumentální, výjimečná a zcela ojedinělá. Její druhý svazek zachycuje roky 1910–1915, v nichž se mladý, nespoutaný a ovlivnitelný Kafka proměňuje v zodpovědného úředníka a zároveň mistra precizních nočních můr a „kafkovského“ humoru. Český překlad Michaela Půčka vychází v nakladatelství ARGO s podporou Goethe-Institutu a Česko-německého fondu budoucnosti. Knihu „Kafka – rané roky“ představí její autor Reiner Stach. Večerem bude provázet Tomáš Kubíček a Berthold Franke.

Reiner Stach byl za druhý díl této životopisné trilogie vyznamenán zvláštním oceněním Literární ceny Heimito von Doderera, kromě toho je nositelem Ceny Josepha Breitbacha z roku 2016 za vynikající dílo v oblasti literární biografie. R. Stach studoval filozofii, literární vědu a matematiku. Zpočátku působil jako lektor a vydavatel vědeckých publikací. V roce 1999 objevil v USA pozůstalost Felice Bauer a připravil výstavu „Kafkova nevěsta“.


 

Kontakt:
Jaroslava Dvořáková
Moravská zemská knihovna
T: +420 541 646 134

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.