Aspoň na víkend si připomeňte československé svátky

15.11.2018 12:15|příspěvkové organizace

Nejenže využijete sváteční vstup zdarma do Národního muzea, ale také se vaše ratolesti dozví zábavnou formou řadu zajímavých informací.

 

Chtěli byste si připomenout významné československé svátky a ukázat svým dětem, proč jsou některé dny tak důležité? Pak společně přijďte v sobotu 17. listopadu do Nové budovy Národního muzea na akci s názvem Aspoň na víkend si připomeňte československé svátky. 

V rámci doprovodného programu k Česko-slovenské / Slovensko-české výstavě probíhající v sousední Historické budově, připomeneme v Nové budově Národního muzea proměny svátků a dalších významných dní od vzniku naší republiky. Které svátky se slavily za první republiky, za socialismu a které z nich slavíme dodnes? Především děti se během této akce mohou ve svátečním Dni boje za svobodu a demokracii přenést zpátky v čase a vžít se do událostí 17. listopadu 1989. Také budou mít možnost vyrobit si například mašličky z trikolóry na oslavy české státnosti nebo mávátka k prvomájovému průvodu. Připravena bude i desková hra o prezidentu Masarykovi, při které děti zjistí, kdy celý národ slavil jeho narozeniny. Nudit se rozhodně nebudou ani dospělí návštěvníci. Po celé odpoledne budou mít možnost s průvodcem navštívit prostory bývalé Sněmovny lidu Federálního shromáždění, kde se psaly dějiny ještě po listopadu 1989.

Akce se koná v sobotu 17. listopadu 2018 od 13.00 do 17.00 hodin v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, Praha 1).

Vstupné je v tento den zdarma.

Více informací naleznete také na www.nm.cz.

Program
 

Kontakt:
Mgr. Kristina Kvapilová

vedoucí odd. vnějších vztahů
T: +420 224 497 250
M: +420 731 514 077
E: kristina_kvapilova@nm.cz
W: www.nm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.