Antonín Staněk přijal mexickou velvyslankyni

02.04.2019 14:38|ministerstvo

Ministr kultury Antonín Staněk přijal dne 2. dubna 2019 v Nostickém paláci mimořádnou a zplnomocněnou velvyslankyni Spojených států mexických J.E. paní Leonoru Ruedu Gutiérrezovou.

 Obsahem rozhovoru byla diskuse o možnostech dalšího rozvoje vzájemné spolupráce v oblasti kultury a umění. Ministr Staněk ocenil pravidelnou účast zástupců Mexika na festivalu Pražské Quadriennale, jakož i spolupráci mexického velvyslanectví s Náprstkovým muzeem. Připomněl rovněž, že Mexiko spolu s dalšími zeměmi Latinské Ameriky bude hlavním hostem letošního ročníku Mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. V průběhu jednání Antonín Staněk seznámil velvyslankyni s hlavními kompetencemi Ministerstva kultury a příspěvkovými organizacemi a prezentoval rovněž největší kulturní festivaly a přehlídky pořádané v České republice. Během jednání byl potvrzen oboustranný zájem o posílení kulturní spolupráce, a to především formou konkrétních projektů a formou přímé spolupráce mezi institucemi.

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.