Antonín Staněk navštíví Čínu s delegací prezidenta ČR

18.04.2019 17:04|avíza

Ministr kultury Antonín Staněk se ve dnech 23. – 29. 4. 2019 zúčastní pracovní cesty do Čínské lidové republiky jako člen delegace prezidenta České republiky Miloše Zemana.

 

V průběhu své návštěvy podepíše společně se svým protějškem čínským ministrem kultury a turismu Luo Shugangem nový Protokol o kulturní spolupráci mezi Ministerstvem kultury České republiky a Ministerstvem kultury a turismu Čínské lidové republiky na léta 2019-2022. Návazně na podpis dokumentu bude ministr Staněk jednat s čínským ministrem kultury o dosavadní spolupráci v oblasti kultury mezi oběma zeměmi a to jak bilaterální tak multilaterální. Hovořit budou o aktivitách příspěvkových organizací MK ČR s čínskými partnery, jakou byla například velmi úspěšná výstava „Poklady ze sbírek skla Uměleckoprůmyslového muzea v Praze“ nebo pravidelná hostování České filharmonie na čínských podiích.

Termín:
23. – 29. dubna 2019

Místo:
Čínská lidová republika

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.