Antonín Staněk jednal s velvyslankyní Chorvatské republiky

13.05.2019 12:01|ministerstvo

Ministr kultury Antonín Staněk přijal v Nostickém paláci dne 13. května 2019 mimořádnou a zplnomocněnou velvyslankyni Chorvatské republiky J. E. paní Ljiljanu Pancirov, která zahájila svou misi v České republice v únoru tohoto roku.

 Předmětem jednání byla dosavadní vzájemná kulturní spolupráce obou zemí, navázání přímých kontaktů a prodiskutování perspektiv spolupráce v dalších oblastech kultury. „ Za poslední dvě desetiletí se česko-chorvatské vztahy zintenzivnily a oběma stranám přinášejí radost tak, jak by měly všechny kvalitní vztahy. Jsem rád, že k tomu přispívá rovněž naše vzájemná spolupráce v oblasti kultury, kterou se daří rozšiřovat díky přímým kontaktům mezi umělci a uměleckými soubory obou zemí,“ uvedl při jednání ministr Staněk.

Ministerstvo kultury podporuje také aktivity chorvatské menšiny v ČR. Letos, stejně jako v minulých letech, se jedná o podporu chorvatského kulturního dne v Jevišovce nebo příspěvek na dokumentaci chorvatské národnostní menšiny v ČR. Obě strany potvrdily mimořádný význam projektu Muzea moravských Chorvatů – rekonstrukce objektu v obci Jevišovka. Ministr ocenil i pravidelnou účast chorvatských umělců na Pražském Quadriennale a poděkoval za pravidelnou účast chorvatských dětí na Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice. Účastníci z Chorvatska zaslali na soutěž v roce 2018 více než 500 prací, z nichž bylo 12 oceněno. Ceny byly předány prostřednictvím velvyslanectví České republiky v Záhřebu. Na závěr setkání oba představitelé vyjádřili podporu dobře fungující spolupráci v oblasti kultury.

Martha Häckl, tisková mluvčí MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.