Antonín Staněk dnes přijal velvyslance Norského království

08.11.2018 15:33|ministerstvo

Ministr kultury Antonín Staněk dnes v 15 hodin přijal v Nostickém paláci velvyslance Norského království J. E. pana Roberta Kvileho, který diplomatickou misi v České republice zahájil letos v září.

 

Cílem setkání byla rekapitulace dosavadní spolupráce v oblasti kultury a diskuse o námětech nad dalšími možnostmi posílení vzájemných kulturních výměn. Norsko se prezentovalo na několika významných akcích podporovaných Ministerstvem kultury. V roce 2015 mělo svoji prezentaci v hlavní sekci a v Sekci zemí a regionů na mezinárodní přehlídce scénografie a divadelního prostoru Pražské Quadriennale. V roce 2016 bylo Norsko součástí společné prezentace severských států na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy. „Oblast literatury považuji za velmi perspektivní, zejména pak překlady české literatury do norštiny a naopak. Doslova fenoménem se v poslední době u nás stala skandinávská detektivka. Snad nebudu přehánět, pokud budu tvrdit, že každý měsíc vychází nějaký příběh zasazený do severského prostředí,“ doplnil ministr kultury.

Antonín Staněk při dnešním setkání zdůraznil také vzájemnou spolupráci na projektech financovaných z prostředků finančních mechanismů EEA/Norských fondů, do nichž Norsko přispívá z 98 %. Díky norským fondům se od roku 2004 podařilo v ČR obnovit či zachránit celou řadu kulturních památek. V současné době probíhá období FM3 pro léta 2014-2019 (2021), kdy celková grantová podpora programu Kultura činí 28,2 mil. EUR. 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.