Ahoj Lucie Lomová!

21.01.2019 17:09|příspěvkové organizace

Poslední rezidentkou, která uzavírá česko-německý rezidenční program, je autorka Lucie Lomová. Začátek roku tráví v Lipsku. V sobotu 19. ledna se v Městské knihovně Lipsko zúčastnila společně s kurátorem výstavy Radimem Kopáčem a dalšími autorkami zahájení výstavy „12 světů“ věnující se české ilustraci literatury pro děti a mládež.

 

Lucie Lomová, narozená v roce 1964 v Praze, je výtvarnice a jedna z nejvýznamnějších komiksových kreslířek v České republice. Její komiksy, mimo jiné grafické novely a komiksové seriály pro děti, byly publikovány v Česku, Polsku, Německu a ve Francii a byly mnohokrát oceněny – mimo jiné cenou Golden Ribbon Award. Lucie Lomová chce během svého rezidenčního pobytu v Lipsku získat nové podněty pro svou práci a vytvořit „autentický, improvizovaný“ komiks.

V České republice jí naposledy vyšlo mj. dílo Anča a Pepík (Práh 2017), německy Goldene Böhmische Märchen (Práh 2008).

Z německých autorů má za sebou svou rezidenci v Brně již Luise Boege, Bettina Hartz, Bernhard Setzwein, Roman Israel a Isabelle Lehn. Z českých autorů svůj pobyt v Lipsku absolvoval Petr Borkovec, Jaromír Typlt, Kateřina Tučková a Iva Pekárková.

Cílem rezidenčních pobytů bylo nejen poskytnutí prostoru k soustředěné a kreativní práci, na jejímž konci vznikne mimo jiné text inspirovaný městem, ale také poznání kulturní scény daného města. Zájem o rezidenci mělo 56 německých a 29 českých uchazečů.

 

Kontakt:
Bc. et Bc. Klára Přibylová
Public Relations
Moravská zemská knihovna v Brně
Kounicova 65a, 601 87 Brno
E: Klara.Pribylova@mzk.cz
T: +420 541 646 270
www.ahojleipzig2019.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.